VII. herní den

Na základě vyjádření názoru všech členů hrajících soutěž oznamuji následující rozhodnutí ohledně VII. herního dne:

většina hráčů rozhodla, že Herní den VII. odehraný u Kůťi 24.2019 byl NEREGULÉRNÍ a z tohoto důvodu potvrzuji konání náhradního termínu v NEDĚLI 24.3.2019 od 16:00 u Cherubína.
Vysvětlení mého původního rozhodnutí: Lidský přístup: v neděli se mělo hrát, lidé byli přihlášeni. Bohužel Filip onemocněl a Cherubín odvolal svoji účast. V zájmu odehrání a toho, že lidé s tím počítali jsem zajistil, aby se den odehrál – zajištěním jiných prostor a čtvrtého hráče. Navíc se jednalo o již jednou odložený termín a přesun byl na březen, kdy v té době se již měli hrát 3 herní dny + BGO.
Pravidlový přístup: Ve středu 20.2.19 byli přihlášeni pouze 2 resp. 3 lidé. Mělo dojít automaticky k přesunu na jiný termín, o kterém měli rozhodnout – na 7W Kamča, Filip, Martinka. Vysoké napětí – Kamča, Martinka. Bohužel nerozhodli a v tom případě je rozhodnutí dle pravidel na prezidentovi soutěže, tedy mém. Dle pravidel tedy Cherubín neměl právo domlouvat jiný termín a bylo v mé kompetenci situaci vyřešit. O situaci jsem informoval všechny hráče ligy.
Omlouvám se Marcelce, Kamče a Martince za to že musely pozměnit své plány a místo toho hráli hry, které se jim nezapočítají.
Kůťa


17 Comments

 1. Cherubin

  Doplním, co zde nepadlo a bylo by dobré to znát, svou verzi PROČ a co mě k dodržení pravidel vedlo.

  Lidský přístup:
  V neděli se mohlo hrát u mě, lidé byli přihlášeni. Poté, co se omluvil Filip, uznal jsem, že když to už ve středu nebylo hratelný podle pravidel, nebudu trvat na herním dni, když jsme zase 3 (Martinka, Kamča a já pro první hru) a dle pravidel je to tedy zase nehratelné jako zápas HL. Nemocný/nakažlivý jsem nebyl, pouze jsem psal, že taky nejsem úplně v cajku. Což byl můj podpůrný (nikoliv rozhodující) argument pro přesun termínu. Protože přece všichni chceme, aby hrálo co nejvíce schopných hráčů.
  Kdyby se hrálo u mě, výsledek a princip by byl stejný, nebyl by to zápas HL, ale pouze volné hraní. K volnému hraní nakonec došlo (u Kůti), lidé chtěli hrát a zahráli si. Klidně se mohlo hrát u mě (ne zápas HL). Jak jsem tušil a předpokládal (a mám to od Marcelky potvrzeno), Marcelka by v tom případě nepřišla. Nebyl důvod vám ale volné hraní kazit.
  Lidsky jsem to nerozporoval. Co mě lidsky dožralo a co jsem rozporoval bylo, že Kůťa přesunul můj herní den jako hostitele k sobě a mě se na nic neptal (ten přístup „takhle to bude, protože chci“).

  Pravidlový přístup:
  Ve středu 20.2.19 byli přihlášeni pouze 2 resp. 3 lidé. Mělo dojít automaticky k přesunu na jiný TERMÍN, o kterém měli rozhodnout – na 7W Kamča, Filip, Martinka. Vysoké napětí – Kamča, Martinka. Já, jako nepřihlášený jsem měl pouze právo a povinnost čekat, jak rozhodnou.
  A tady nutno zmínit – měli se dohodnout. Pouze v případě, že NEMOHOU, pak je rozhodnutí dle pravidel na prezidentovi soutěže. Jsem přesvědčen, že se dohodnout mohli. Neudělali to – zapomněli, nevěděli, že je to jejich právo/zodpovědnost…, proč se nedohodli to vědí jen oni.
  To že jsem se snažil najít nový termín bylo navíc, aby měli plánovaní hráči šanci hrát. Udělal jsem práci zbytečnou, v tom s Kůťou souhlasím (nesouhlasím, že jsem neměl právo…). Z nevědomosti jsem přesun termínu neřešil s Martinkou. Martince jsem se omluvil osobně, omlouvám se teď i veřejně a to všem, blbě jsem si tento bod pravidel přečetl.

  Ovšem změna MÍSTA, pokud je to nutné je dle pravidel na původním hostiteli – tedy na mě. A Kůťa neměl žádné právo přesunout tento herní den/zápas k sobě – pravidla v tomto hovoří zcela jasně.
  To, že neděle není regulérní HL se vědělo už ve středu. Nechal jsem přihlašování (vč. sebe) běžet dál a doufal, že se nás sejde dost. Kdyby kdokoliv rozporoval regulérnost (a mohli jste všichni), musel bych sklopit uši a uznat to. Protože to má oporu v pravidlech, která jsme si všichni schválili.

  Omlouvám se všem, kteří jsou rozhořčeni, zklamáni a znechuceni – za nejasnost v pravidlech, opomenutí Martinky z domlouvání termínu a tím i fušování do řemesla Martince, Kamče a Filipovi. Doufám, že jsem vyjasnil i svoji verzi příběhu. Přinesl jsem argumenty/ oporu v pravidlech, dokázal jsem, co je nesprávně. Mrzí mě to – v HL jsem od začátku, je to tak trochu i moje srdeční záležitost a od začátku se snažím, aby byla férová. Od toho pravidla HL máme, aby tahle dlouhodobá soutěž byla fér. Rád si s lidmi někdy zahraju i mimo HL.

  0

  0
 2. Dan

  Přijde mi, že pravidla jsou napsána špatně, když o přesunu hracího dne mohou rozhodovat jen přihlášení.
  Takže pokud v daný termín nemůžeš a nepřihlásíš se, aby si dal prostor těm, co nejsou sice na termín původně psáni, ale čas a chuť mají, tak se pak okrádáš o možnost určit termín, kdy už budeš moci v případě změny termínu. To je vážně takto ok? 😀
  Takže pak by bylo lepší pro každého, aby se rovnou psal na všechny termíny, a odhlašoval se až po středě, že nemůže. Protože pak by mohl ovlivnit případný přesun herního dne. Tak za tohle klobouk dolů.

  Zbytek neřeším, ale tohle je fakt minimálně zvláštní. 😉

  0

  0
 3. Cherubin

  Jo, takhle to zatím platí. Případnou změnu termínu řeší Ti přihlášení ve středu. Pokud se nedohodnou, rozhodne prezident.
  Co se mě týká, vždy jsem prosazoval, aby změnu termínu zápasu HL řešili plánovaní hráči – zajištěna rovná šance a právo na odehrání alespoň 12+2+2 plánovaných her.

  0

  0
   1. Marcela

    Dane, o pravidla si nemusíš říkat. Jsou volně ke stažení na těchto internetových stránkách v členské sekci, kde jsem si je včera zcela bez problémů stáhla i já. Na tom samém místě najdeš třeba i stanovy klubu a jakékoliv další informace o klubu či aktivitách jednotlivých členů.

    0

    0
     1. Marcela

      Dane, samozřejmě pokud jsi pohodlný nebo neochotný se registrovat, pak se tam nedostaneš. Ale to je tvoje chyba, to musíš uznat. Ty možnosti máme všichni stejné. Dokonce se mi moje heslo povedlo už asi 3x ztratit a vždy jsem byla bez větších odkladů odbavená, abych měla možnost se tam dostat. Ale je to o osobní aktivitě a ne, že se nad něco cítím povýšená, že je to pod moji úroveň, a pak se budu ofrňovat, že kolem mě každý hned neskáče, jak já pískám.

      0

      0
     2. Marcela

      Jen pro pořádek, proč reaguji tak ostře – nadzvedlo mě to tvé prohlášení „tak snad je dostanu“, jako kdyby před tebou nebo před kýmkoliv jiným někdo něco, respektive Jirka, záměrně tajil a upíral ti právo na informace. Navzdory současné situaci – není tomu tak.

      0

      0
     3. Dan

      Jirka: To ani v nejmenším nerozporuji. 😉 Nemám k tomu důvod.
      Marcela: Vidíš i trávu růst. „Snad je dostanu.“ nebylo míněno nijak zle. 😉 Navíc mi nikdy k nahlédnutí nabídnuta nebyla.

      0

      0
     4. Marcela

      Měla ti být „nabídnuta“ k přečtení?! To myslíš vážně? Vždyť jsme měli všichni možnost je při psaní připomínkovat. (A ano, koncept psal jeden člověk a do toho konceptu následně zakomponoval vznesené návrhy a připomínky.)
      A pokud se snad schvalovala v roce, kdy jsi nehrál, což jistě mohlo být, zajímal ses o ně sám? Zeptal ses? Požádal jsi o ně? Nebo předpokládáš, že ti je měl někdo vnutit, aby ti byla „nabídnuta“ k přečtení?
      Asi už k tomu nemám co říct. Jdu poslouchat trávu.

      1

      0
     5. Dan

      Myslím. Ano, ten rok jsem nehrál.
      Když jsem je nepotřeboval, k čemu? Myslel jsem, že liga je kamarádská a pravidla jsou pro upřesnění nejasností. Spletl jsem se. Pravidla zde jsou naopak pro vytváření nejasností a rozkolů. Tři důležité body tam jsou popsány hodně … zajímavě. Z toho dva se zrovna řeší.
      Navíc mi jednou byla vytýkána pravidla a to byla vhodná příležitost například pro předání.
      Poslouchat trávu a nebo pozorovat? 🙂

      0

      0
     6. Marcela

      Co jsem pochopila, pravidla ti byla odeslána do patnácti minut poté, co jsi o ně projevil reálný zájem. Takže v neochotě ten problém opravdu nebude.
      Jinak souhlasím, i já jsem měla pravidla herní ligy vždy za něco, co má upřesňovat nejasnosti. Změnila se nám trochu v bojovou arénu či soutěžní taneční parket.
      Pokud se ti v nich nelíbí ty tři body, máš samozřejmě právo, jako kdokoliv z nás, podat návrh na změnu či jejich upravení, zpřesnění. V tom ti nikdo a nic nebrání. Jedině ty sám. Naopak, aktivita je více než vítána. Vždycky byla.

      0

      0
     7. Dan

      Ano, pravidla mi přišla ten samý den, co jsem si o ně napsal. Přesně za hodinu, ať upřesním tvůj časový údaj. O tom žádná.
      Bych to přirovnal k něčemu zcela jinému. 😀
      Ano, po přečtení pravidel mohu, ale nebudu nic podávat. Na to je pozdě. Ať si pravidla určí, ti co hrají. Je to tak jediné spravedlivé.

      0

      0
 4. Cherubin

  Dle článku:
  Čl. 23
  Změna pravidel soutěže
  1) Změnu pravidel soutěže může navrhnout kterýkoli člen Herní ligy. Pokud změnu podpoří nadpoloviční počet členů, změna platí od data stanoveného v návrhu.

  Navrhuji s účinností od 1.3.2019 změnu článku 16, odstavec 8) takto:
  8) Potvrdit účast na daný herní termín musí hráč nejpozději do středy předcházející hernímu dni, a to prostřednictvím stránek http://www.hlpce.cz. V případě nepotvrzení účasti bude jeho místo obsazeno jiným hráčem dle bodu 7). V případě, že se nahlásí tři a méně hráčů, platí čl. 19 bod. 2). O novém termínu rozhodují hráči, kteří jsou pro daný termín zapsáni jako řádní. V případě že se nemohou dohodnout, rozhodne prezident soutěže.

  Argumenty pro (všude kde je uvedeno „hráč“ platí to genderově pro všechny, tedy „hráčky“ nevyjímaje):
  Řádní/plánovaní hráči si hry vybrali z různých důvodů a chtějí ji hrát – mají hru rádi, cítí se v ní silní, vyhovuje jim místo konání atd. Mají právo odehrát svých oblíbených (v současnosti) 12 her + náhradnické.
  Modelová situace – ve středu je přihlášen jen jeden hráč. Dle současných pravidel by nový termín určil sám. Předpokládejme, že pravděpodobnost, že se o novém termínu nedohodne sám se sebou se limitně blíží k nule (i když, jsou takoví…). Tedy jím zvolený termín by byl platný – byli by na tom biti všichni, HL by utrpěla.

  Prosím prezidenta o vypsání ankety, svolání hlasování… co je potřeba.
  Děkuji

  0

  0
 5. Pingback: Změna pravidel – Herní liga Pardubice

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.