Stránky herního klubu
 

Války vyvolávačů

Kdysi dávno Ret-Talus, vládce padlého království, našel Kámen vyvolávání. Tento kámen mu propůjčil sílu, se kterou si podmanil celý kontinent. Až do okamžiku, kdy Dane Světlonoš objevil druhý Kámen, se nikdo moci Ret-Taluse nemohl postavit. Byl-li však druhý kámen, znamenalo to, že kamenů obrovské síly lze nalézt mnoho. Každá frakce na Itharii postupně nalezla svůj Kámen vyvolávání a síly se vyrovnaly. Války Summonnerů začaly…

Summoner Wars jsou hra kombinující karetní hru s taktickým pohybem na bojišti. Hráči v roli Vyvolávačů povolávají na hrací plán z ruky jednotlivé jednotky, kterými pak pohybují a bojují s nimi.

Důležitým aspektem hry je mana, kterou hráči získávají zabíjením nepřátel či odkládáním karet z ruky (což ale vede k rychlému protočení balíčku). Právě mana slouží k tomu, aby hráči mohli povolávat nové jednotky do hry. Jednotky se člení na základní a na šampiony, kteří jsou pro protivníka opravdu tvrdým oříškem.

Cíl hráčů je jediný a to zabít soupeřova Summonera. Hráč, kterému se to jako prvnímu podaří, zvítězil, bez ohledu na situaci, jaká jinak na bojišti panuje. Svého Summonera tak musíte chránit jako oko v hlavě.

Svět Summoner Wars má zatím šestnáct frakcí a je koncipován jako „živá hra“. Počítá se tedy s vydáváním rozšíření, které budou umožňovat posilování jednotlivých frakcí o nové jednotky. Každá frakce má přitom již v základu výrazně odlišné vlastnosti jednotek a je nutno tomu přizpůsobit taktiku.

 

Přehled výsledků

HráčBody žebříčekUmístění
Aleš Kožený557.místo Vyvolávači
Dan Růžička2014.místo Vyvolávači
Filip655.místo Vyvolávači
Filip Jakeš704.místo Vyvolávači
Honza H3012.místo Vyvolávači
Janička118.místo Vyvolávači
Jaroslav Bauer508.místo Vyvolávači
Jiří Jelínek851.místo Vyvolávači
Kamča3511.místo Vyvolávači
Kůťa2513.místo Vyvolávači
Kůťa jr.1016.místo Vyvolávači
Ladislav Fuchs753.místo Vyvolávači
Matěj Rousek1515.místo Vyvolávači
Petr Čermák459.místo Vyvolávači
Roman Nešetřil606.místo Vyvolávači
Růža802.místo Vyvolávači
Tomík Růžička517.místo Vyvolávači
Vlastimil Rejman4010.místo Vyvolávači