Stránky herního klubu
 

Dominion

Turnaje ve hře Dominion jsou součástí celorepublikové soutěže Dominion tour.

Pravidla Dominion tour

Od ledna do září budou probíhat po celé republice akce nejrůznějších velikostí.  V rámci nich připravují zkušení organizátoři hlavní a místní turnaje v Dominionu určené pro nejširší škálu hráčů od těch, kdo se chtějí hru jen naučit, až pro zkušené hráče. Hlavním cílem Dominion Tour je setkání s dalšími hráči a pohodová atmosféra u hraní vynikající hry, jakou Dominion bezesporu je. Nejlepší hráči z hlavních i místních turnajů se utkají v říjnu ve velkém finále Dominion Tour v rámci festivalu deskových her Deskohraní.

V rámci Dominion Tour proběhne cca 6 hlavních turnajů (ještě budeme upřesňovat) + finále. Hlavní turnaje jsou naplánovány na celý rok předem a je na nich garantován cenový fond v hodnotě minimálně 2000 Kč. Všechny hlavní turnaje se hrají podle stejných pravidel a řídí je vždy jeden ze zástupců hlavního organizátora. Z hlavních turnajů lze lépe postoupit do finále (přesná pravidla viz níže).

Kromě hlavních turnajů se konají místní turnaje, které mohou přibývat i v průběhu roku, jejich organizaci zajišťuje místní organizátor a garantovaný cenový fond je ve výši 500 Kč. Podrobnější informace jsou uvedeny níže.

Poslední kategorií jsou turnaje bez podpory hlavního organizátora. Jejich zajištění je v rukou místního organizátora, a to včetně herních sad a cen.

Pravidla pro jednotlivé hry

Hry se hrají podle pravidel k českému vydání hry Dominion a pravidla fair play. Chceme, aby na turnajích panovala dobrá atmosféra, v případě nejasností během hry se prosím obracejte ihned na rozhodčího, zpětné řešení pochybností a problémů prakticky nikdy nevede k uspokojivému výsledku. Doplňující pravidla:

  1. Před hrou hráči vyberou nebo zkontrolují karty, se kterými se v daném kole bude hrát.
  2. V průběhu hry musí hráči vykládat karty tak, aby bylo jasné, jak postupují. Na požádání kteréhokoli hráče musí vykládající hráč podrobně vysvětlit průběh svého tahu.